Hooned

Lastekodu ja Odra tänava nurgale kerkib kolmest majast koosnev arendus, mille tänavaäärsed hooned on ühendatud esimese korruse kaudu. Majaelanikele mõeldud sisehoovis paikneb privaatsem maja, kus on lisaks tavapärastele korteritele ka katuseterrassidega ridaelamuboksid. Kolmel majal on ühine maa-alune korrus, kus asuvad parkimiskohad, panipaigad ja hoiuruum jalgratastele. Kõikidele elanikele mugava ja kiire liikumise tagamiseks on hoone igas trepikojas lift.

Energiaklass

Odra 6, Lastekodu 31/1 ja Lastekodu 31/2 majad vastavad energiatõhususarvu klassile B.

Planeeringud

Odra arenduses on erineva suuruse ja iseloomuga kortereid, mis sobivad nii investoritele ja väiksematele leibkondadele kui ka suurematele peredele, kes armastavad urbanistlikku eluviisi – kõik vajalikud teenused on kodu lähedal olemas. Kesklinnale omaselt on hoone esimese korruse tänavaäärses osas äripinnad, kus saavad end sisse seada väikesed bürood, kohvikud või miks mitte ka kodupood. Arenduse kõikidel 1–5-toalistel korteritel on keskmisest kõrgemad laed ning suuremates korterites on ka saun ja eraldi majapidamisruum.

Ehituskonstruktsioonid

Lastekodu 31/1 ja Odra 6 hooneosad on kuni kuue maapealse korrusega, hoovis asuv Lastekodu 31/2 maja on kuni viiekorruseline. Hoonetes olevad vahelaed on valdavalt õõnespaneelidest ja välisseinad kolmekihilisest raudbetoonpaneelidest, et elanikud saaksid elada võimalikult kvaliteetses ehitises. Helipidavuse tagamiseks on kõik korterite vahelised seinad ja kandvad siseseinad 200 mm paksustest monteeritavatest betoonelementidest. Hoonete ühine maa-alune osa on monoliitsest raudbetoonist.

Aknad ja uksed

Kesklinnale omase tänavamüra summutamiseks on korteritel kolmekihilised puit-alumiinium aknad. Vastavalt siseviimistluspakettidele on siseuste valikus nii tahvel- kui ka sileuksed. Kortereid eraldavad trepikojast puidust sileuksed, mis koridori poolt on vastavuses trepikoja värvilahendusega  ja korteri poolt sarnast värvi nagu korteris olevad siseuksed.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid asuvad keldrikorrusel peakilbiruumis, korteris paiknevas kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Näidud edastatakse kauglugemise teel. Side- ja pistikupesade asukohad on  kooskõlas projektis väljapakutud mööblilahendusega – nii on tagatud mugavad võimalused sisustuselementide paigutamiseks. Kõikides korterites on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.

Küte, ventilatsioon ja veevarustus

Hooned on ühendatud Utilitase kaugküttevõrguga ning Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrguga. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel – näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi. Kõikides korterites on vesipõrandaküte, mis tagab korteris rohkem vaba ruumi kui radiaatorküte. Korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem kindlustab kvaliteetse õhuvahetuse.

Siseviimistlus

Usume, et siseviimistluspakettide hulgast leiab igaüks endale meelepärase, kuna valikus on kuus eriilmelist paketti. Klassikalisema ja ajatu siseviimistluse austajad saavad valida kalasabaparketi koos kõrgete profiilsete põrandaliistude ja tahveluksega. Moodsama sisekujunduse eelistaja valikus on erinevas toonid ühelipilised parketid koos sile-või spoonuksega. Esik ja pesemisruumid on kaetud 600 x 600 mm keraamiliste plaatidega. Pesuruumidesse paigaldame valamukapid, seinasisese raamiga tualettpotid ja valgustusega peeglid. Suuremates korterites on ka mahukas külgkapp ja vann. Sanitaartehnika valikus on vastavalt pakettidele kaks erinevat viimistluse varianti – kroom või must.

Õueala

Odra kodude privaatne ja haljastatud sisehoov on lastele lõbusaks mängumaaks ja täiskasvanutele meeldivaks ajaveetmise paigaks. Elanike autode parkimiskohad asuvad hoonete ühisel maa-alusel korrusel, tagamaks autovaba ja turvalise hooviala.

Tark maja

Kõik korterid on varustatud targa kodu lahendusega, mille abil saab juhtida korteri sisekliimat ja videofonot nii korterisiseselt monitorilt kui ka internetipõhiselt läbi nutiseadme. Sisekliima juhtimine hõlmab ruumide kütet ja ventilatsiooni ning jahutusseadmete olemasolu korral ka jahutuse juhtimist. Ventilatsiooni reguleerimine toimub korteripõhise CO2 anduri või käsitsi valitud režiimi järgi. Lisaks võimaldavad targa kodu lahendused ka elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist.

Küsi pakkumist