Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Uus-Veerenni park – 8500 ruutmeetrit mõnusaks ajaveetmiseks

Kristiine Rebane Kinnisvaraarenduse turundusgrupi juht

Rajasime Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga. Tallinna linnaruumi lisandunud uus park väärtustab elurikkust ja taaskasutuse ideed ning ootab mõnusalt aega veetma nii Uus-Veerenni elanikke kui külalisi.

„Lähtume elukeskkondade loomisel tervikust. Lisaks professionaalsetele arhitektuurilahendustele ja kvaliteetsele ehitusele paneme Merkos suurt rõhku hoonete ümber loodava elukeskkonna kvaliteedile ja võimalustele, mida kodukvartal elanikele kohapeal pakub. Uus-Veerenni pargis oli meie eesmärgiks luua kogukonnale suunatud täisväärtuslik ja mitmekesine linnaruum, kus tegevust leidub eri vanuses inimestele. Valminud pargiala on kombinatsioon nutikatest jätkusuutlikest lahendustest, mängu- ja puhkealadest, kunstist ja äsja lõppenud raamatukogude aastast inspiratsiooni saanud väliraamatukogust,“ selgitas Uus-Veerenni kvartali arendusjuht Alar Toomik.

Pargi on kujundanud KINO Maastikuarhitektid. Sama büroo on loonud ka Uus-Veerenni esimese etapi eluhoonete sisehoovi lahenduse, mis pälvis 2020. aastal Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia.

„Uus-Veerenni pargi idee lähtub jätkusuutlikkusest ja taaskasutusest. Eesmärgiks oli väärtustada ennekõike kohapealset materjali – seega on nutikalt ära kasutatud varasema tööstusmaa kihistust, nagu asfalt ja betoon, aga ka metallkonstruktsioone. See park on suure tõenäosusega üks esimesi näiteid Eesti maastikuarhitektuuris, kus nii suures mahus jäätmeid on eksponeeritult uue kasutusvormi leidnud,“ iseloomustas pargi sünnilugu maastikuarhitekt Mirko Traks.

Kui haljastusest ja taaskasutuslahendustest saab parema ülevaate kevade saabudes pärast lume sulamist, siis mitmesuguseid ajaveetmise võimalusi pakub Uus-Veerenni park aastaringselt. Lapsed saavad lustida mänguatraktsioonidel ja täiskasvanud lõõgastuda värskes õhus. Et linnaruum oleks lõbusam, on parki üles seatud Jass Kaselaane autorlusega loomapead ehk skulptuurne kunstiteos ühise nimetajaga „Lelud“.

Pargis asub ka lugemisnurk koos raamatukappide, pinkide ja lugemislampidega, kus põnevaid teoseid leidub nii täiskasvanutele kui lastele. Lugemisnurga loomisel saime inspiratsiooni äsja lõppenud raamatukogude aastast. Lugemine pole ainult tubane tegevus, sest hea raamatu seltsis saab aju teritada ka vabas õhus ja igal aastaajal ning enda lemmikraamatutele lisaks tasub silmaringi laiendada ka nende teostega, mida naaber soovitab.

Kogukonnaraamatukogu kasutuspõhimõte on lihtne: Võta, loe ja pane tagasi ning too uus juurde! Seega saab lugeda kohapeal või raamatu koju kaasa võtta, et see hiljem tagasi tuua. Samuti on teretulnud raamatukappi mõne uue teose lisamine, mis endal juba läbi töötatud, kuid mida ka naabritel lugeda tasuks.

Fotod: Siim Kingisepp

30. jaanuaril tähistati esmakordselt A. H. Tammsaare sünniaastapäeval eesti kirjanduse päeva ning sel puhul käis lugemisnurgas külas neuroteadlane ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru, kes on ka ise mitme populaarse raamatu autor. Uus-Veerenni pargis asuvast ja kõiki lugejaid ootavast raamatukapist leiab nüüdsest nii tema enda teose „Loovusest ja logelemisest“, ühe väärt lugemissoovituse ning A. H. Tammsaare loomingut.

Lükkame temaga koos hoo sisse ka uuele videoseeriale „Uus-Veerenni lugemislood“, mille keskmes on tunnustatud kaasmaalased, kes ise mõne teose autorina või usina lugejana oma lugemissoovitusi jagavad.

Miks on lugemine meie ajule kasulik? Millise Eesti autori teose võiks igaüks kasvõi korra elus kätte võtta? Vaata videot ja saad teada!

Videograaf: Janek Karakatš

Uus avalik park asub Tallinna kesklinnas Merko rajatava Uus-Veerenni kvartali ja Vana-Lõuna tänava äärsete hoonete vahel. Pargiala algab Pille 4 kortermajade tagant ning ulatub kuni Lutheri mööblivabriku endise masinasaalini ehk praeguse Äripäeva hooneni. Nii nagu Uus-Veerenni kvartalis valminud uued tänavad, antakse ka pargiala üle Tallinna linnale.

Uus-Veerenni kvartal on jõudsalt kerkimas. Tutvu kodudega: merko.ee/veerenni

Vaata ka neid