Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Uus-Veerenni kodu, kus aeg peatub ja disain kõneleb

Eva-Maria Leetma Kinnisvaraarenduse turundusjuht

Naturaalsed materjalid, neutraalne värvigamma, funktsionaalne, vastupidav ja ajatu on märksõnad, mis iseloomustavad Anna-Maria Uus-Veerenni kodu.

Merko poolt loodava Uus-Veerenni kvartali Pille tänaval asuvad eluhooned jäid Anna-Mariale uue kodu otsingul silma oma hea asukoha, perekeskse atmosfääri ja arhitektuursete lahendustega. Paraku olid selleks hetkeks sobiva planeeringu ja suurusega korterid juba müüdud, kuid Anna-Maria otsustas mõelda suuremalt ja leidis siiski kaks korterit, mille kokku ehitamisel oma pere vajadustele õige ja sobiv kodu luua.

Kodu oma käe järgi
Kuna ehitusprotsess oli veel algusjärgus, sai Anna-Maria oma kodu loomisel aktiivselt kaasa rääkida ning nõnda valmiski 2- ja 3-toalisest korterist ruumikas 4-toaline kodu, kuhu said kaasatud kõik pere soovid, sealhulgas näiteks saun, duši ja vanni olemasolu ühes vannitoas, sahver/koduhoiu ruum, ruumikas walk-in garderoob. Nõnda varajases staadiumis on kodu kujundamise ja valmimise osas mitmel rindel võimalik kaasa mõelda, kõik detailid veelgi vahetumalt pere vajadustega sobitada ning Anna-Maria sõnul saigi kodu lõpuks veelgi parem kui ta seda ette oli suutnud kujutada.

Turvaline aedlinn linnasüdames
Uus-Veerenni kvartal osutus Anna-Maria poolt valituks mitmetel põhjustel. Lisaks heale asukohale ja köitvale arhitektuurile oli suureks lähtekohaks otsuse tegemisel lapsesõbralikkus – et lastel oleks turvaline ning logistiliselt võimalik iseseisvalt lasteaeda, kooli või huviringidesse minna. Turvalisus on Uus-Veerenni kvartalis olulisel kohal ja fookuseks. Nimelt on seal parkimine viidud maa alla, mis muudab tänavapealse ruumi autovabaks ning jätab selle ohutuks liiklemiseks nii jalakäijatele, jalgratturitele, lastele, sportijatele kui ka teistele liiklejatele.

Lisaks meeldis Anna-Mariale, et Uus-Veerennis on hoovialadele ja tänavaruumi kaasatud palju rohelust – nii on kvartalis ringi jalutades tükike loodust justkui igal sammul kaasas. Hoovialadelt leiab rohkelt tegevusi pere pisematele, pergolad ja puhkepaigad mõnusaks lõõgastumiseks ning mitmetes etappides ka kasvuhooned rohenäppudele. Iga etapi juurde kuuluv mänguväljak on natukene omamoodi – nii on kvartali lastel palju vaheldusrikkust ja rõõmu üksteise hoovides külas mängimas käia.

Uus-Veerenni hoovialad ei valmista rõõmu ainult kohalikele koduomanikele, vaid neid on märgatud ka kaugemalt. Nimelt kvartali I etapi sisehoov on oma mitmekülgsuse ja innovaatiliste lahendustega (uuenduslik SUDS-süsteem, mis võimaldab vihmavett kasutada ilu ja keskkonna hüvanguks) 2020. aastal pälvinud ka Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia hooviruumi kategoorias.

Ajatu ja kestev disain loob kodurahu
Anna-Maria on ka ise professionaalse sisedisainerina tegutsenud, mistõttu oli tal kodu sisustamisel üsna kindel visioon, mida ta soovis teostada. Kuna väline maailm on kirju, seal on sageli palju müra ning teinekord ka kokkupuudet ebameeldivate situatsioonidega, oli Anna-Marial kindel soov kasutada oma kodus rahulikke ja maalähedasi toone ning kombineerida neid naturaalsete materjalidega nagu kivi ja puit, et luua rahulik ja nauditav tervik. Nõnda leiabki Anna-Maria kodust beeži värvitooni erinevaid varjundeid, heleda kalasabaparketi, kivitasapinna köögis, rohkelt voolujoonelisust ja põnevaid nurki ning aktsendiks matt musti detaile.

Mööbliesemete valikul lähtus Anna-Maria mõtteviisist, et mööbliese peab teenima oma omanikku aastaid. Mõeldamatu oli soetada midagi, mis juba aasta pärast on moest väljas või mille puhul lihtsalt tekib soov see kiiresti välja vahetada. Valikute tegemisel oli seega tema jaoks kesksel kohal ja lähtepunktiks Taani kestev disain, mis ühendab endas oskuslikult ajatu ja stiilse välimuse ning funktsionaalsuse.

Fotod: Kristiina Vasar (interjöör), Märt Lillesiim (välivaated).

Uus-Veerenni kvartal on pidevalt arenemas. Tiiu 12 kodud on juba sisse kolimiseks valmis ning Pille 11/Veerenni 36b kodud on järgemööda valmimas. Tutvu kodudega lähemalt siin!

Vaata ka neid