Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Loodusest inspireeritud ja mänguliste detailidega kodu Lahekalda kvartalis

Eva-Maria Leetma Kinnisvaraarenduse turundusjuht

Kadrioru ja Pirita vahel asuvast Lahekalda kvartalist, mis on koduks juba ligi 400 perele ning mis on pidevalt arenemas ja täienemas üha terviklikumaks elukeskkonnaks, leiab värviküllase Anete kodu, kus rõhk on loodusest inspireeritud värvigammal ja oma kätega mööbli meisterdamisel.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Meri, mets ja kesklinna lähedus

Lahekalda kvartal on mitmes mõttes eriline ja mitmekülgne paik, sest sealsed kodud on ühtaegu justkui keset linna, looduse rüpes ja mere ääres, sealjuures ka vägagi privaatse asukohaga. Eelmainitud mitmekesisus ja logistiliselt soodne asukoht sõprade ja pereliikmete suhtes olid ka olulisteks põhjusteks, miks Anete ühe talvise jalutuskäigu järel Lahekalda kohta rohkem uurima hakkas ja endale sinna kolimise eesmärgiks võttis.

Fotograaf: Siim Kingisepp

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Linnakodu maalähedase olemusega

Anete sõnul otsis ta linnakodu, mis oleks maalähedase olemusega. Tema jaoks oli olulisel kohal näiteks see, et kodu oleks kesklinna vahetus läheduses, kuid samas niivõrd palju eemal, et öösel saaks magada lahtise aknaga ja ei peaks kartma mööda sõitvate autode müra ja tolmu.

Lahekalda kvartal ongi suurtest teedest veidi eemal ning kvartalisse viiv tee kulgeb üle väikese valli, mis ei lase suuremal liiklusmüral majadeni jõuda.

Ümberkaudset heli summutab ka kõrghaljastus, mida on ümbruskonnas rohkelt. Jalutades või jalgrattaga sõites on Anete Lahekaldas kohanud nii rebasepoegi kui jäneseid – see viitab mitmekülgsele loodusele. Kevadeti on ta saanud vaasi ka küllusliku ja kena põllulilledest kimbu korjata.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Kuldsed käed

Ehk on eelduseks olnud ehitusvaldkonnaga põimunud taust, aga väga kirglikult suhtub Anete asjade oma kätega meisterdamisesse ja remontimisse. Sellest tulenevalt oligi näiteks kodu sisustamine just selline tegevus, mida ta täielikult otsast lõpuni nautis. Oma kätega on ta koju loonud mitmeid mööbliesemeid – diivanilaua, voodi, öökapid ja rõdul asuva lilleredeli. Ühe projektina on panipaigas veel ootamas vanavanaema Singeri õmblusmasina jalg, millest on plaanis ehitada baarikapp. Väga tänulik on Anete ka oma vanematele – isa on suureks abiks olnud näiteks voodi valmimisel ning ema kuldsete käte abil on akende ette saanud kaunid kardinad.

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Fotograaf: Märt Lillesiim

Loodusest kõnelev interjöör

Kodu sisustades oli Anetel kindel visioon kasutada suurtel pindadel julgeid värve. Kuna korter on pisike pani ta paika kaks suurt pinda – köök ja diivan, mille järgi hakkas sobitama ülejäänud elemente. Sealt edasi arenes kõik järk-järgult.

Kodu sisustamiseks leidis Anete inspiratsiooni loodusest. Tema kindlaks sooviks oli, et köök saaks olema metsaroheline. Just köögi eriline värv on Anete Lahekalda kodus see, mis tema sõnul teda kõige paremini kirjeldab.

Ka magamistoa tapeet on üpriski metsik – lehtede ja lindudega, ent siiski maalähedaste toonidega. Looduserütmidest pungil aktsentseina, ise meisterdatud voodi ja öökappide seltsis on uni väga hea.

 Video: Siim Kingisepp, Mihkel Notta

Lahekalda kvartalis asuvad Paekalda 23 kodud on sissekolimiseks valmis. Tutvu veel vabade Lahekalda kodudega

Vaata ka neid