Kõik uudised

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Merko arendatud ja ehitatud Uus-Veerenni kvartali lasteaiahoones alustas tööd Kalli-kalli lasteaia uus filiaal. Kesklinnas pikalt oodatud lasteasutus alustas üheksa rühma ja ligi 150 lapsega.

Eelkõige Uus-Veerenni elanike, aga vabade kohtade olemasolul ka teiste lähiümbruse perede lastele mõeldes rajatud lasteaed asub Tiiu tänaval Uus-Veerenni pargi vahetus läheduses. Kaasaegne kahekorruseline hoone paikneb ligi 5000 ruutmeetri suurusel kinnistul. Enam kui 2000 ruutmeetrise pinnaga maja ümber on õpet toetavad ja mängurõõmu pakkuvad õuealad.

„Uus-Veerenni lasteaia rajamine oli meile väga suureks südameasjaks, sest meie jaoks on väga olulisel kohal, et lisaks kvaliteetsetele kodudele saaksid meie kliendid selle ümbruses nautida terviklikku elukeskkonda ja selle hüvesid. Oleme väga rahul, et lasteaia opereerimise on võtnud enda peale pika kogemusega ja uuendusmeelse lähenemisega Kalli-kalli lasteaed,“ tunnustas Uus-Veerenni lasteaia arendusjuht Artur Keerov.

„Huvi Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia vastu on olnud väga suur ja kõiki soovijaid ei õnnestunud sel õppeaastal kahjuks vastu võtta. Kuid avaldusi järgmiseks õppeaastaks saab esitada jooksvalt kogu õppeaasta vältel,“ sõnas Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia juhataja Signe Suurväli.

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma. Mitmel rühmal on oma eripära, et võimalikult paljud pered leiaksid oma lapsele sobiva arengukeskkonna.

Kahes projektõppe suunitlusega rühmas on õppekeeleks eesti keel ja kahes inglise keel, valida saab ka  keelekümblusrühma, kus vastavalt suunale saavad lapsed tuttavaks kas eesti või inglise keelega. Lisaks avati koostöös Eesti Montessori Ühinguga Montessori rühm ja järgmisel sügisel on plaanis avada ka teine Montessori rühm.

Tiiu 8 aadressil asuvat lasteaiahoonet eristab Uus-Veerenni eluhoonetest ergas ja värviküllane arhitektuur. Hoonet luues on mõeldud mitmetele kasutajamugavust tõstvatele detailidele. Näiteks kasutatakse sissepääsuks territooriumile ja lasteaia ruumidesse turvalist kiibilahendust. Õuealal on mitmekesine hooviinventar ja õuest pääseb otse tualettruumi, mida vanemat tüüpi lasteaedade puhul enamasti teha ei saa. Hoone katusel asuv päikesepark võimaldab säästa energiakuludelt.

Uus-Veerenni lasteaed saab olema elukvartali kogukonnakeskus, kus pakutakse ka mitmeid peredele mõeldud lisateenuseid – mitmekesist huviringide valikut nii lastele kui ka täiskasvanutele, laste sünnipäevade pidamise võimalust, suvelasteaia teenust ning linnalaagreid. Selleks on lasteaias avarad ja valgusküllased saaliruumid, mida on võimalik soovi korral ka helikindla vaheseinaga poolitada. Lisaks hakkab lasteaed pakkuma erinevaid laste tugiteenuseid nagu näiteks mänguteraapia ning psühholoogi ja logopeedi teenus.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Etapiviisiliselt valmivas ja kogupinnalt umbes 12 hektari suuruses kvartalis saab olema ligi 50 eluhoonet. Tänaseks on elanikud kolinud sisse 38 kortermajja. Kvartalis asub 8500 ruutmeetri suurune avalik park koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Lisainfo lasteaia kohta ja koha taotlemine: kalli.ee/kalli-kalli-uus-veerenni

Info Uus-Veerenni kvartali ja kodude kohta: merko.ee/uus-veerenni/

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud.