Kõik uudised

Uus kultuuri- ja vabaajakeskus Solaris sai nurgakivi

Teisipäeval, 27. mail panid AS Merko Ehitus, Skanska EMV ja AS Solaris Keskus esindajad nurgakivi Rävala puiestee 12 kerkivale kultuuri- ja vabaajakeskusele.

Ühtlasi kuulutati välja ka uue keskuse nimi, milleks saab SOLARIS KESKUS. Ligi 828 miljoni kroonine ehituse ja projekteerimise töövõtuleping AS Merko Ehituse ja Skanska EMV ASiga jõustus 14. juunil 2007, ehitustööd on planeeritud kestma 2009. aasta lõpuni.

Merko Ehituse projektidirektor Jüri Läll, kes oli projektijuhiks ka Coca-Cola Plaza ehitusel, ütles võrdlusena uue maja kohta, et SOLARIS KESKUS on planeeritud üle kolme korra suuremana. „Asjaolu, et hoonetele ehitatakse kaks korrust maa alla ei ole tänapäeval enam mingi uudis, aga siiski on 110 000 kuupmeetrine ehitussüvend kesklinna tingimustes üsna tähelepanu-väärne,” kommenteeris projektidirektor. Lisaks on ehitajale suureks väljakutseks ka teatrisaali rajamine, mis on näiteks Estonia omast oluliselt suurem ja kõrgem, lisas Läll.

Keskuse arendaja SOLARIS KESKUS AS esindaja Peeter Rebase sõnul tulevad rajatavasse uude kultuuri-, konverentsi- ja vabaajakeskusesse 1800 kohaline multifunktsionaalne saal, Cinamoni seitsme ekraaniga Baltimaade esimene 3D-digitaalkinokompleks, kahe ekraaniga väärtfilmikeskus, kunstigalerii, džässiklubi, tantsustuudio, spordiklubi ning kohvikud ja kauplused. Keskuses hakkavad tegutsema näiteks Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival, Vana Baskini Teater ja Tallinna Tantsuakadeemia. Samuti tuleb keskusesse maa-alune autoparkla enam kui 200-le autole.