Kõik uudised

Merko on tehnikatudengite eelistatuim tööandja

Tööandja brändingu agentuur Instar korraldab kord aastas uuringut, et selgitada välja, millised on tudengite ja kutsekoolide õpilaste ootused tööle ning millised tööandjad on Eestis kõige ligitõmbavamad. Tehnikatudengite silmis oleme Eesti atraktiivseim tööandja. Kõigi tudengite hinnangute koondtabelis oleme kõrgeimalt hinnatud ehitus- ja kinnisvaravaldkonna tööandjana 35. kohal.

Sel aastal kuulutas Instar välja atraktiivsed tööandjad ja tunnustas neid kvaliteedimärgiga juba 14. korda. Alates 2017. aastast koostatakse lisaks koondedetabelile ka pingeridasid valdkondade lõikes. Sellest saati oleme tehnikatudengite hinnangul olnud pidevalt esirinnas.

Olles kuulunud varem viiel korral tehnikatudengite eelistuste esikolmikusse ja 2021. aastal saavutanud esikoha, võitsime sel aastal järjekorras teise ihaldatuima tööandja tiitli. Oma valiku tegi 2647 tudengit, kes erinevaid tehnika erialasid õpivad, 264 ettevõtte seast ja meie seljataha jäid Eesti Energia, Nordecon, Starship Technologies ja Skeleton Technologies.

Pälvitud tunnustus kuulub kõigile Merko inimestele, kes oma igapäevatööga pingutavad, et Eesti ehitussektorile sirguks väärikas järelkasv. Tudengitelt saadud tunnustus on kindel märk sellest, et aktiivne töö tudengite õppe rikastamisel, nende praktikale kutsumisel ja töö kõrvalt õppimist võimaldamisel on õige tee.

Instar on üle-eestilist töötajate tööootuste ja tööandjate atraktiivsuse uuringut viinud läbi alates 2010. aastast. Sel aastal osales uuringus üle 6000 tudengi, kutsekooliõpilase ja töökogemusega inimese majanduse, infotehnoloogia, ehituse, humanitaaria, inseneri, logistika ja teistest valdkondadest.