Kõik uudised

Alustame Jüris Õielehe elukvartali ehitust

Kui seni on Merkolt saanud korteri osta Tallinnas või Tartus, siis nüüd avaneb võimalus ka neile, kes soovivad elada Tallinna lähiümbruses. Alustame Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust, kuhu kerkib kümme kortermaja ja neli ridaelamut.

Õielehe elukvartali kaks esimest kortermaja valmivad 2025. aasta kevadel aadressidel Õie 2 ja Õie 4. A-energiaklassiga kahekorruselistesse hoonetesse on planeeritud 22 korterit ning 2–5-toaliste kodude suurused jäävad vahemikku 50–102 ruutmeetrit. Kõigil korteritel on rõdu või terrass ning jahutus-süsteemi lisamise valmidus. Autode parkimiskohtadel on elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidus ja hoonete katustel päikesepaneelid.

„Õielehe kvartali rajamine on väga hoolikalt läbi mõeldud otsus, et saaksime pakkuda kvaliteetseid kodusid ja terviklikku elukeskkonda ka Tallinna lähiümbruses. Jüri alevik on suurepärane elukoht neile, kes soovivad elada suuremast linnasaginast veidi eemal, kuid kõigele eluks vajalikule lähedal,“ kommenteeris Merko Kodude juht Indrek Tarto.

Enam kui 140 perele koduks saav Õielehe kvartal on funktsionaalne ja loodusega põimunud hubane elukeskkond. Terviseraja vahetusse lähedusse kerkivate hoonete ruumiline liigendatus loob elanikele mõnusa koduümbruse. Hoonete juurde kuulub lopsaka haljastuse ning puhke- ja mängualadega koduhoov, mille kujundus lähtub elukvartali kodutänavate nimedest Õie ja Lehe. 

Elukvartali läheduses on olemas kõik, mis mugavaks eluks vajalik. Õielehe kodudest vaid jalutuskäigu kaugusel asub mitu kooli, näiteks Merko ehitatud uus Rae riigigümnaasium, samuti mitmed lasteaiad, kauplused, söögikohad ning erinevad võimalused sportimiseks ja kultuuri nautimiseks.

Õielehe elukvartal valmib oma ala tipptegijate koostöös. Hoonete arhitektuurne lahendus ja siseviimistluspaketid on loodud koostöös arhitektuuribürooga PIN Arhitektid, maastiku kujundamisse on kaasatud arhitektuuribüroo Loovmaastik arhitektid ning hooned ehitab valmis Merko Ehitus Eesti.

Õielehe kodudega saab tutvuda aadressil merko.ee/oielehe.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus üle 10 000 kvaliteetse kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Kinnisvara arendab ja kortereid müüb OÜ Merko Kodud, hooneid ja taristut ehitab AS Merko Ehitus Eesti. Merko suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda Tallinnas ning Erminurme Tartus, uusim arendusprojekt on Õielehe kvartal Jüris. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud