Kõik uudised

14 riigi noored koostasid Lasnamäe Pae puhkealale makette

Euroopa Tehnikatudengite Kogu (BEST) insenerivõistluste sügiskursustel Tallinna Tehnikaülikoolis võistlesid 14 riigi tudengid ideelahenduste pakkumises ja makettide ehitamises Lasnamäe Pae puhkealale planeeritavate parkide jaoks, mida hakkab arendama Merko Ehitus.

AS’i Merko Ehitus, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ja Keskkonnaameti ning Lasnamäe Linnaosa Valitsuse esindajatest koosnev žürii valis võitjaks Itaalia, Serbia ja Eesti tudengitest koosneva võistkonna number 2 töö „Pae Poeesia”, mille autoriteks olid Marija Maric, Ema Solic, Siim Bobkov ja Armand Razik.

„Ülesanne pani hästi proovile tudengite analüüsi- ja koostöövõime, näpuosavuse ja loovuse, ning tulemused olid väga huvitavad,” ütles Merko Ehituse projektijuht Raigo Tõnisalu. “Saime kõikidest töödest häid ideid – võidutöö oli kõige professionaalsem, kuid kindlasti ka kõige kallim ning Pae piirkonna reaalne lahendus kujuneb välja lähtudes Tallinna linna poolt juba varem seatud piirangutest ning nõuetest, reaalsest olukorrast ja vajadustest lähtuvalt. Hea meel on, et tudengid said end proovile panna ja oma mõtteid realiseerida ning luua uusi kontakte välismaa noortega.”

BEST Estonia korraldab BEST Engineering Competition sügiskursusi alates 2007. aastast. Võistlusel võtavad Euroopa tehnikatudengid mõõtu nii teoreetiliste kui praktiliste tehnikaalaste ülesannete lahendamisel. Lisaks Merko Ehitusele toetasid BEST Estonia sügiskursust Saku Õlletehas, AS PKC Eesti ja ABB AS.