Kõik uudised

Käivitame Erminurme arenduse neljanda etapi

Tartu valla ja linna piiril on Erminurme elukvartalis valminud seniseks kuus hoonet, milles on endale kodu leidnud juba 115 peret. Järgmise kolme hoone ehitus algab peatselt.

Erminurme kodud (merko.ee/erminurme) kerkivad Euroopa suurimaks ja nüüdisaegseimaks muuseumiks hinnatud Eesti Rahva Muuseumi ning Raadi mõisakompleksi lähistele. Arenduse neljanda etapi käigus valmib 2023. aasta sügisel aadressidel Erminurme tee 14, Erminurme tee 18 ja Erminurme tee 20 kolm kortermaja kokku 46 korteriga. A-energiaklassiga hoonetes asuvate kahe- kuni neljatoaliste korterite suurused on vahemikus 48–97 ruutmeetrit.

Erminurme arendusprojekti kogumahuks on 12 uut kahe- kuni kolmekorruselist kortermaja kokku 224 korteriga. Ehitame hooned valmis etapiviisiliselt ning nende vahele rajame haljastatud sisehoovid puhke- ja mängualadega, vajalikud juurdepääsuteed ja parkimiskohad. Lisaks uutele eluhoonetele sai 2021. aasta sügisel Erminurmes valmis ka avalik pargiala, mille andsime üle Tartu Vallavalitsusele.

Erminurme on ringja põhiplaaniga, hubane ja naabruse miljöösse sobitatud elukeskkond, kus on ühtviisi lihtne nautida nii kohalikke kultuurisündmusi ja ümbritseva looduse pakutavat kui ka hoida tihedat ühendust Tartu linnasüdamega. Ümbrusesse sobitatud ja omavahel harmoneeruvate eriilmeliste hoonete arhitektuurse lahenduse on loonud OÜ Põldme Arhitektuur.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus ligi 9000 kvaliteetset kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Meie suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud.