Kõik uudised

Ehitame Tallinnasse uue trammitee

Allkirjastasime projekteerimis- ja ehituslepingu Vanasadamat ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendava trammitee rajamiseks. Tööd tellib Tallinna linn ja teostame need koostöös hea partneri KMG Insenerehitusega.

Olemasolevate trammikoridoride haruna rajatav uus trammitee lõik on ligikaudu 2,5 kilomeetrit pikk, algab Kivisilla ja Gonsiori tänavate ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Tööde valmimise lõpptähtaeg on 2025. aasta veebruaris.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkab rajatav Vanasadama trammiliin ühendama mitte üksnes Tallinna, vaid kogu riigi olulisemaid väravaid: mere-, õhu-, raudtee- ja bussiväravaid. „Uus trammiliin loob kiired ja mugavad ühendused kõigile reisijatele ja Tallinnasse saabunud külalistele, sõltumata sellest, mis transpordiga siia saabutakse,“ märkis Kõlvart. „Ent lisaks on see projekt üheks etapiks suuremast visioonist Vanasadama piirkonna ja kogu linnaruumi arendamisest. Nii on kujunemas siinne piirkond innovaatiliseks linnakeskuseks läbimõeldud kontseptsiooni ja atraktiivse arhitektuuriga, just nagu uue trammiliini läbitav Ülemiste Rail Balticu terminal ja kogu Ülemiste piirkond.“

„Ehitajale on tegu keeruka ja mastaapse projektiga. Pealtnäha lihtne trammirööbaste paigaldamine eeldab suure hulga maa-aluste kommunikatsioonitrasside ümberehitust ning lõpuks rajatakse trammiliini ümber ka uus tänavaruum. Anname koostöös hea partneri KMG Insenerehitusega suure uhkusega oma panuse linnaruumi ja -transpordi arendamisse,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

Uue trammiliini rajamine hõlmab linnaruumis suurt hulka ümberehitustöid. Tartu maantee trammiteelt rajatakse pöörang vasakule Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega.

Trammitee rajamist ette valmistavate planeerimistöödega on juba alustatud, linnaruumis algavad ehitustööd orienteeruvalt 2023. aasta märtsis-aprillis. Tööd trammitee ja selle kontaktvõrgu rajamisel on plaanitud põhivalmiduses lõpetada 2024. aasta juuni lõpuks, misjärel jätkub trammiliini trassil tänavakatendite rajamine.