Kõik uudised

Ehitame Arteri kvartalit

Kapitel arendab ja Merko ehitab Liivalaia, uue nimega Arter kvartalisse kvaliteetse ja tervisliku töökeskkonna, mis on mõeldud oma töötajaid väärtustavatele ettevõtetele. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartal koos pargiga valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis.

„Arter on inimkeskne linnaruum Tallinna kesklinnas. Uus kohtumispaik, kus tekivad julged ja loovad mõtted ning mis kujundab tuleviku töökohti. See on paik ettevõtetele, kes väärtustavad oma töötajaid ning kellega koos loome kvaliteetsema, tervislikuma ja inspireerivama töökeskkonna,“ ütles Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor.

„Arteri kontseptsiooni loomisel oleme võtnud arvesse toimunud muutusi töökultuuris ja kasvanud ootusi töökeskkonnale. Pelgalt kodukontori ja kaugtööga ei hoia väärt kollektiivi ega meelita talente,  usalduslikeks suheteks meeskonnas on vaja ühist ja inspireerivat keskkonda. Seetõttu panustame sotsiaalse ruumi loomisele, mis erinevaid büroopindu tervikuks seob ja tekitab ühise ökosüsteemi. Erilist tähelepanu pöörame erineva kasutusega rohealade loomisele õues, sest ainuüksi 30 minutit värskes õhus viibimist päevas muudab meid tõhusamaks ja loovamaks,“ lisas Remmelkoor.

Arter kvartalis on lisaks oma büroopinnale tööks ja loomeks avatud erinevad koosolekuteruumid, ühisloomealad, raamatukogu ning ka õuealad ja kohvikud. Kvartali hoonete ette tuleb linnaväljak, 15- korruselise büroohoone katuseterrassile 500 m² suurune linnaaed ning hoonete taha jääva kunagise Härjapea jõesängi alale park, mis on avatud kõigile linnaelanikele.  

„Arter kvartal on mahu mõttes üks mastaapsemaid ja ehituslikult nõudlikumaid projekte Eestis. Hoonete tehnilised lahendused ja keskkonnasõbralikkus ning tellija ootus valmiva keskkonna ja avaliku linnaruumi esmaklassilisele kvaliteedile pakub väljakutset nii Merkole kui kõigile partneritele ja töövõtjatele. BREEAM Excellent tasemele vastavaid komplekse ehitatakse Eestis harva, seda hinnalisemad sellised projektid on,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

„Viimaste aastatega kasvanud tervisenõuded keskkonnale on tulnud, et jääda – meie büroopindadele tuleb standardist parem ventilatsioon ja Eesti büroohoonetes haruldane õhuniisutus ning ühiskasutatavatel aladel kasutame täiendavaid lahendusi õhupuhtuse tagamiseks. Kõike selleks, et siin töötavad inimesed oleksid tervemad ning tänu sellele ka loovamad ja õnnelikumad,“ kirjeldas Allan Remmelkoor. Büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste puhaskõrgus vähemalt kolm meetrit, osa büroodel täiskõrguses klaasfassaad. Tõstetud põrandad tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks.

„Üha populaarsemaks saav 15 minuti linna kontseptsioon kehtib igati ka meie kvartalis, veelgi enam –  tööpäeva jooksul tarbitavate teenuste osas saame rääkida mõne minuti linnast. Tänu sellele säästab iga Arteris töötav inimene nädalas tunde väärtuslikku aega,“ rääkis Remmelkoor. Kvartali esimese korruse sisetänavate ja siseväljaku rohelusele panustava kontseptsiooni lõi Kapitel koostöös rahvusvahelise kogemusega Londoni arhitektuuribürooga StudioN. Kvartalis avatakse kolm restorani, sealhulgas 28. korrusel asuv katuseterrassiga restoran. Teenuste hulgas on spordiklubi koos ujula, lõõgastusbasseinide, saunade ja väliterrassiga, tervise- ja iluteenused ning lastehoid.

Arter kvartal koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartalisse tuleb 29 000 m² kõrgekvaliteedilist büroopinda, 6000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu ning 3000 m² üürikortereid. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katmiseks on kasutusel energiavaiad ja kaugjahutus, kvartalit hakkab teenindama 11 lifti. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11.

Kahekorruselisse maa-alusesse parklasse ja parkimismajja tuleb kokku 470 parkimiskohta, autopesula, Eesti suurim, 90 kohaga jalgrataste siseparkla rataste pesu- ja remondialaga ning riietus- ja duširuumidega. Kogu kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas avalik linnapark, uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

Lisainfo: arter.ee