Kõik uudised

D-terminali parkimishoone sai nurgakivi

Reedel, 29. mail toimus nurgakivi tseremoonia Tallinna Vanasadamas D-terminali parkimismaja ehitusplatsil. Aasta lõpus valmiva hoone nurgakivi asetasid paika tellija poolt AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juht Peeter Nõgu ning ehitaja poolt AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe.

AS Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juhi Peeter Nõgu sõnul on rõõm asetada D-terminali vahetusse lähedusse rajatavale parkimishoonele nurgakivi, mis sümboliseerib ehituse jõudmist järgmisesse etappi. „Juba järgmisel aastal saavad meie reisijad kasutada mahukat ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega parkimishoonet, kuhu enne laevale minekut oma sõiduk jätta. Parkimishoonest pääseb otse D-terminali ning sealt mugavalt laeva.”

AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liikme Jaan Mäe sõnul kulgeb koos poolkorrustega kokku kuue parkimistasandiga hoone ehitus ladusalt. „Oleme jõudnud maa-aluste töödega valmis ja nüüdsest hakkab hoone juba kõrgust võtma. Parkimismaja valmib heas koostöös tellijaga ja oleme oma töödega graafikus,” kinnitas Mäe.

Lisaks värsketele ajalehtedele ja visiitkaartidele läks nurgakivi silindrisse nii koroonaaega meenutama jääv kaitsemask kui ka mudelauto. 2020. aasta lõpuks valmiv parkimismaja hakkab mahutama ligi nelisada sõidukit. Ühtviisi hästi on merereisi ajal ootel nii traditsioonilisel kütusel liikuvad kui ka elektrilaadimist vajavad sõidukid.

Foto: Lauri Nagel


  • Lasnamäel avatakse neljapäeval uus Maxima XX supermarket

    Neljapäeval, 11. detsembril avatakse Lasnamäel Paepargi elamurajoonis uus Maxima XX  supermarket, 1715 ruutmeetri suuruse müügisaaliga kaupluse rajamisega luuakse kokku ligikaudu 100 uut töökohta. Maxima  Eesti tegevdirektor Vaidotas Pacesa sõnul on uus supermarket logistiliselt väga mugavas asukohas, sealhulgas hästi ligipääsetav linnaosa tuiksoonelt Laagna teelt. “Paepargi Maxima XX asukoht on hästi ligipääsetav nii antud piirkonna praegustele elanikele kui ...


  • Olympic Entertainment Groupi rajatava Hiltoni hotelli ehitab Merko

    Olympic Entertainment Group rajab Tallinnasse Kreutzwaldi tänavale senise Park Hotel & Casino asemele uue luksushotelli, mille operaatoriks saab Hilton Worldwide. Uue, ligikaudu 36 miljonit eurot maksva hotelli- ja meelelahutuskompleksi ehituse peatöövõtjaks on Merko Ehitus Eesti ning valmimisajaks 2015. aasta lõpp. Olympic Entertainment Groupi nõukogu esimehe Armin Karu kinnitusel on käesolev projekt OEG ajaloos märgilise tähtsusega, ...